facebook

E-Ticarette Dönüşümü Arttıracak 5 İpucu

E-Ticarette Dönüşümü arttıracak 5 ipucu

Online internet siteleri siteye gelen ziyaretçi sayısını yükseltmek amacıyla çok sayıda çalışmalara başvurur. Online alışverişin yaygınlaşması web sitelerinin trafik çekmek konusunda ki kaygılarını da arttırmaktadır. Bu durum trafik çekmenin ve siteye gelenlerin tekrar ziyaret etmelerini sağlamanının önemli bir hal almasına neden olmaktadır ancak bilinmesi gereken siteye gelen ancak ürün ya da hizmet satın almadan oluşan trafiğin sitenize bir yararı olmayacağı yönündedir. Siteye gelen tüketilerin sipariş vermesi diğer bir deyimle dönüşüm oranınızı arttırması için tüm yapılması gerekenleri ele aldığınız fikrine sahip olabilirsiniz. Yine de seo, açıklamalar ve reklamla ilgili uygulamaların neden bir etki yaratmadığını bilmiyorsanız görmedğiiz ya da atladığınız detayların olduğunu bilmeniz gerekir.

Dönüşümü arttıracak 5 ipucu

Peki dönüşüm oranlarınızı yükseltecek 5 ipucu nelerdir?

Kullanıcılarınıza Güven Verin: Son zamanlarda e-ticaret sektöründen alış yapan tüketiciler artmış olsa da, sitenize daha önce hiç adım atmamış tüketicilerin güven konusunda zorluk yaşamaları oldukça doğaldır. Bu sebeple dönüşüm oranlarını yükseltmek için en başta güvenle ilgili konuları halletmeniz gerekecektir. Bu kapsam da hakkımızda yazısını sitenize ekleyebilir, aldığınız güvenlik önlemlerini onlarla paylaşabilir, sürekli iletişim halinde olabilir, daha önceden sitenize gelen kullanıcıların olumlu yorumlarını diğer kullanıcıların görmesi için sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Mobil Uyumlu Site: Artık siteye gelen kullanıcıların çoğu mobil cihazlar üzerinden işlem yapmaktadır. Bu da e-ticaret siteleri için akıllı cihazlara uyum şartı aranmasına neden olur. Bu nedenle siteniz responsive tasarıma sahip olmalıdır.

Ödeme ve Kargo Metodlarında Çeşitlilik: Kullanıcılar her zaman istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket ederler. Her zaman belli bir görüşleri vardır. Bu nedenle ödeme ve kargoda da tercihi ve istekleri onlara bırakmak en doğru seçenek olacaktır. Onlara alternative yollar sunun.

Kaliteli İçerikler ve Yeterli açıklamalar: Kullanıcılar bir ürünü almak istediklerinde o ürün hakkında araştırma yaparlar. Tüm özelliklerini, cinsini, markasını, modelini, açıklamalarını, görsellerini herşeylerine ulaşmak isterler bu sizin sitenizde mevcut değilse de mevcut olan siteye yönelirler.

Siparişlerde Kolaylık: Siteye gelen kullanı üyeniz değil ancak alım aşaması yapıyor siz bu aşamada ondan üyelik isterseniz onu kaybedersiniz. Kullanıcılar her zaman vakitten tasarruf etmek ister bu nedenle kullanıcıları direk alma işlemine yönlendirecek bir sistem dizayn edilmelidir.


Copyright © 2018 RGS Yazılım, Tüm hakları saklıdır.